+ Raspundeti subiectului
Pagina 2 din 7 PrimaPrima 1234 ... UltimaUltima
39 la 76 din 265 m.
    Initiat Moderator injectia este pe drumul cel bun Avatar injectia
    Data inscrierii
    19-08-07
    Loc
    Bucuresti

Teste grila asistenti medicali

M-am gadit sa adunam aici testele grila. Fisiere se pot salva apasand agrafa sau managementul fisierelor (de mai jos) dar din mesajul cu optiuni complete (butonul de langa posteaza un raspuns rapid)

Cine are poate salva aici teste.
    Fisierele atasate
    simonanicoleta, munteanu, parasimona si altor 79 le-a placut / au multumit
    Administrator injectia.ro
    Forumul asistentilor medicali

2. .
    La primele mesaje otonyo_27 este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    26-07-12

Buna ziua, as dori sa stiu cum arata niste teste de admitere la scoala postliceala de asistenti medicali generalisti. Scoala la care as vrea sa intru este in Iasi " Grigore Ghica Voda". Ma poate ajuta cineva?

4. .
    La primele mesaje Livia Matei este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    27-07-12
    Buna,sunt noua pe aici....ma puteti ajuta cu niste variante de teste grila pt admitere ?marti dimi am examenult. sunt din arad . multumesc !

6. .
    La primele mesaje plugaru este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    29-07-12
    nu sunt date pe nicaieri modele cu tese

8. .
    La primele mesaje alecsutza_larisa este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    27-07-12
    Are cineva vre-o idee despre aceasta scoala de asistente :(SCOALA POSTLICEALA DR. CONSTANTIN ANGELESCU BUCURESTI - FUNDATIA PENTRU EDUCATIE)? Este noua? Este acreditata? Unde se da examenul final tot in Fundeni?

Va rog daca stie cineva ceva, pls astept raspuns?

Va multumesc anticipat.

10. .
    La primele mesaje shhtrumphha este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    04-08-12

teste admitere postliceala

stie cineva ceva variante pt admiterea la postliceala de asistent generalist>

12. .
    La primele mesaje evita este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    24-06-12
    eu am intrebat la scoala postliceala unde urmeaza sa dau examen, adica in Brasov, si mi s-a spus ca se dau asemanator cu cele de la examenul de bacalaureat.Exista pe net 100 de variante de grile pentru proba de biologie, parca din 2008. De acolo iti selectezi doar cele de anatomie, ca mai sunt si intrebari din genetica si ecologie.Daca reusesti sa le rezolvi eu zic ca nu o sa ai probleme, ca intrebarile te plimba prin tot manualul de clasa a XI-a.Daca nu le gasesti lasa-mi adresa de mail si ti le trimit.
    Feraru Magdalena i-a placut /a multumit.

14. .
    La primele mesaje Alizandra este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    17-08-12
    Va multumesc pentru testele postate. O zi senina!

16. .
    La primele mesaje yllony este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    22-08-12
    Buna ziua!
    Multumim pt teste dar 1030 nu pot downloda. Stiti cumva de ce?

18. .
    La primele mesaje Feraru Magdalena este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    14-06-12
    Citat Publicat initial de evita View Post
    eu am intrebat la scoala postliceala unde urmeaza sa dau examen, adica in Brasov, si mi s-a spus ca se dau asemanator cu cele de la examenul de bacalaureat.Exista pe net 100 de variante de grile pentru proba de biologie, parca din 2008. De acolo iti selectezi doar cele de anatomie, ca mai sunt si intrebari din genetica si ecologie.Daca reusesti sa le rezolvi eu zic ca nu o sa ai probleme, ca intrebarile te plimba prin tot manualul de clasa a XI-a.Daca nu le gasesti lasa-mi adresa de mail si ti le trimit.

buna, adresa mea de mail este magdalenaferaru @ yahoo.com ( am scris-o departat ca sa nu primesc spam ) asadar te rog, imi poti trimite si mie grilele + rezolvarea? te implor ! Multumesc anticipat, Magdalema :P
    Magdalena

20. .
    La primele mesaje Ciupanezu este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    26-08-12
    Loc
    Bucuresti
    Salutare si bine v-am gasit !
    Am gasit un test cu 150 de intrebari care te plimba prin toata anatomia de clasa a XI-ea...
    Am postat fisierul poate va va ajuta si pe voi.
    Maine dimineata am examen si nici nu ma gandesc sa nu fiu admis ;).
    Fisierele atasate

22. .
    Data inscrierii
    22-08-12
    Asteptam si eu un raspuns. Oare nimeni nu stie?

24. .
    Data inscrierii
    22-08-12
    Buna! Ma intereseaza "1030 Teste pentru asistenti medicali" de Gherghina, Timofte. Ma poti ajuta? Multumesc!

26. .
    Data inscrierii
    22-08-12
    Si eu caut acelasi lucru. Te rog daca le gasesti ajuta-ma si pe mine. Multumesc!

28. .
    Data inscrierii
    22-08-12
    Buna! Am mai intrebat dar poate daca postez aici se primesc mai repede raspuns. Nu pot downloda 1030, stiti cumva de ce?

30. .
    La primele mesaje magdani este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    16-07-12
    Nu reusesc sa descarc testele grila postate mai sus cu exceptia celui de 1555 de intrebari.

32. .
    La primele mesaje princess este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    17-09-12
    buna seara

34. .
    La primele mesaje princess este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    17-09-12
    sunt asistent medical generalist si as avea nevoie de teste pt examenul de grad principal,dar nu in format PDF ...merci

36. .
    La primele mesaje hade este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    14-09-12
    la primul set de teste , intrebarea 23 scrie asa : globul vezical este o formatiune tumorala ;;;ce ziceti ?

38. .
    La primele mesaje stoicescuanca este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    05-10-12
    Buna ziua!
    Ma puteti ajuta va rog cu o informatie? Sunt anul 3 si am inteles ca exista o carte cu vreo 1000 de teste grila pentru examen. Aveti idee cum se numeste cartea deoarece doresc sa mi-o achizitionez.
    Multumesc anticipat!

40. .
    Ovy
    Ovy este offline
    La primele mesaje Ovy este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    10-10-12
    va multumesc frumos pentru teste,sunt anul 3 amg ana aslan braila, si la anul voi da examenul de absolvire,sunt foarte bune aceste teste.
    liviabaciu79 i-a placut /a multumit.

42. .
    La primele mesaje iuliaella este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    10-10-12
    Buna Evita! Anul viitor urmeaza sa dau si eu examen la Grigore Antipa.Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai putea trimite pe mail acele grile.Ce orar aveti?De dimineata sau dupaamiaza?Adresa mea este elena_iuliana yahoo com.Multumesc anticipat!
    Elena

44. .
    Data inscrierii
    14-09-12

pe site-ul scolii sanitare fundeni

in stanga paginii se gaseste " informatii utile "
    deschideti si gasiti examen absolvire si apoi gasiti teste ptr amg , as farmacie , etc .;
    eu am terminat in 2012 si o mare parte din intrebarile de la ex si de la simularea din mai s-au regasit intre aceste intrebari . sunt in jur de 850 intrebari .
    erau si raspunsurile , dar acum nu le-am gasit .

46. .
    Data inscrierii
    14-09-12

idee pentru invatare usoara

eu am scris intrebarea si raspunsul corect , le-am citit de 1-2 ori , unele module mai des din intamplare , si apoi am rezolvat modulul respectiv cu toate raspunsurile la fiecare intrebare .
    rezultatul la simulare a fost 9 din cauza grabei - se dau foile cu intrebarile de examen , pe o coala alba -ciorna , scrii rezultatele care se trec apoi pe o alta foaie de examen cu x in patratica coresp .din cauza vitezei am bifat intro alta casuta si chiar daca apoi am trecut corect, rezultatul se anuleaza .
    daca vi se intampla, insistati sa primiti o foaie noua de examen pentru ca e posibil si legal , eu n-am stiut .
    la examenul de absolvire , am luat 9,40 , au fost 3 intrebari la primul capitol din foaie care sunt notate cu 0, 20 pct pe care le-am gresit ;una pe care mi-o amintesc era daca inj intradermica are scop terapeutic .
    acum ma pregatesc din 1555 teste si mi-era greu sa transcriu atatea intrebari , fiul meu m-a invatat cum sa le iau din formatul pdf sa le selectez -ctrl +a se coloreaza in bleu tot textul , sa le copiez ctrl +c si sa le pun pe un fisier nou cu ctrl+v .poate unii dintre voi stiu astea ...

48. .
    Data inscrierii
    14-09-12

idee pentru invatare usoara

pentru doritoare am poze cu subiectele de la simulare din mai si poze de la ex de admitere 2012 fundeni - nu stiu sa pun poze - din computer .hade.sury.yahoo foaia cu subiecte ramane la elev da' n-am scanner .
    Modificat ultima data de hade; 15-10-12 la 08:55.
    Adinaaa i-a placut /a multumit.

50. .
    La primele mesaje Mari-san este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    15-10-12
    Salutari tuturor si ma bucur ca v-am gasit! Eu sunt asistenta medicala pediatra si as dori sa dau examen pentru grad principal, anul asta. Chiar daca nu se stie, inca, data examenului, as dori testele grila din anii trecuti. Bibliografia am gasit-o (cea din 2011), dar sper sa fie aceeasi si anul acesta. Sper sa gasesc si cartile. Examenul il voi da pe med. generala. Va multumesc!!!

52. .
    La primele mesaje mika2misa2000 este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    20-10-12
    eu nu mai pricep nimic da cartea de gherghina si timofte nu are 1030 de intrebari in editia din 2009 are mai multe si este diferita are raspunsuri incorecte .Ma poate face cineva sa inteleg ce trebuie sa invat pentru principal
    multumesc anticipat

54. .
    La primele mesaje roxxy_scumpyca2000 este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    22-10-12
    buna ziua,ma numesc roxana si numai ce am terminat cursurile SCOLII POSTLICEALE,iar acum voi da un examen pt angajare.salut pe toata lumea

56. .
    Data inscrierii
    22-10-12
    imi trebuie si mie testele pt examen,ma [poate ajuta cnva?

58. .
    Data inscrierii
    22-10-12
    cartea cu 8562 nu exista nu se pot vedea testele grila,nu o gasesc nikiunde,ma poate ajuta cnva va rog,multum.

60. .
    Data inscrierii
    22-10-12
    As avea si eu nevoie de TESTE PENTRU ASISTENTII MEDICALI de GHERGHINA si TIMOFTE. Are cineva idee de unde as putea-o procura?

62. .
    La primele mesaje shatenuta este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    29-10-12
    buna,imi poate spune si mie cineva de unde pot cumpara cartea cu testele ptr asistenti medicali...v.gherghina,m. timofte si gh nicolae?astept un raspuns de la voi

64. .
    La primele mesaje shatenuta este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    29-10-12
    buna.am vazut ca si tu ai pus aceeasi intrebare ca si mine.ai reusit cumva intre timp sa faci rost de teste?daca da,ma poti ajuta si pe mine?

66. .
    La primele mesaje Camelis este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    12-11-12
    Buna! Ati reusit sa faceti rost de carte (Teste pentru asistenti medicali de Timofte si Gheorghina)? As avea nevoie si eu de ea...

68. .
    La primele mesaje lenasirbu este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    13-11-12
    este intradevar,chiar daca nu am invatat la scoala ca ar fi ceva de gen''tumoral,testul asa o defineste

70. .
    La primele mesaje Quasar este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    13-11-12
    Camelis, te rog sa te uiti la acest mesaj din:07-12-11 16:22
    succes

72. .
    La primele mesaje icami este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    13-11-12
    Buna tuturorCaut si eu "5652 teste pentru concursuri si examene ".A gasit-o cineva?Cum as putea face rost de carte? Multumesc anticipat pentru raspuns.

74. .
    La primele mesaje sfioasa este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    03-12-12

Smile Salut sunt noua pe acest forum va doresc numai impliniri pe toate planurile

Am nevoie de daca aveti aceste carti in format text sau scanate , va rog din suflet :
    1. Ingrijirea omului bonlav si a omului sanatos - editura cison 2001 f chiru , g chiru , l moraru
    2 .urgente medico chirurgicale - sinteze , editura medicala bucuresti 2001
    3 . Chirurgie , editura medicala 2002, de s daschievici, m mihailescu
    4 manual de nursing psihiatric editura vavila edinf. Bucuresti 2004
    5. Ghid de nursing oammr 2006 de gh nicolae, m timofte, v gherghina , l iordache
    6. Nursing 1150 de teste editia a 9-a , viata romaneasca , bucuresti 2008 , scrisa de e dorobantu , v ghidu si m zamfir

76. .
    La primele mesaje sfioasa este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    03-12-12

Sunt noua as vrea si eu urmatoarele carti format text sau scanate

, va multumesc
    SALUT SUNT NOUA PE ACEST FORUM VA DORESC NUMAI IMPLINIRI PE TOATE PLANURILE

AM NEVOIE DE DACA AVETI ACESTE CARTI IN FORMAT TEXT SAU SCANATE , VA ROG DIN SUFLET :
    1. INGRIJIREA OMULUI BONLAV SI A OMULUI SANATOS - EDITURA CISON 2001 F CHIRU , G CHIRU , L MORARU
    2 .URGENTE MEDICO CHIRURGICALE - SINTEZE , EDITURA MEDICALA BUCURESTI 2001
    3 . CHIRURGIE , EDITURA MEDICALA 2002, DE S DASCHIEVICI, M MIHAILESCU
    4 MANUAL DE NURSING PSIHIATRIC EDITURA VAVILA EDINF. BUCURESTI 2004
    5. GHID DE NURSING OAMMR 2006 DE GH NICOLAE, M TIMOFTE, V GHERGHINA , L IORDACHE
    6. NURSING 1150 DE TESTE EDITIA A 9-A , VIATA ROMANEASCA , BUCURESTI 2008 , SCRISA DE E DOROBANTU , V GHIDU SI M ZAMFIR

78. .
+ Raspundeti subiectului
Pagina 2 din 7 PrimaPrima 1234 ... UltimaUltima

Tagurile acestui subiect

Bookmarks

Reguli de postare

• Nu puteti sa postati subiecte noi
  • Nu puteti sa postati mesaje
  • Nu puteti salva fisiere
  • Nu puteti modifica mesajele proprii

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18