+ Raspundeti subiectului
1 la 27 din 27 m.
    La primele mesaje gemma este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    29-08-09

admitere

Buna dragele mele ,
    Sunt foarte incantata ca v-am gasit si ca putem purta discutii ,care, de la un timp, ma fascineaza in asa fel incat sunt hotarata ca anul viitor sa onorez Facult. de Asist. si Moase ........
    M-am saturat de cifre si analize matematice ...Este ultimul an de Facult. pe care il mai am (Finante Banci ),facult. care nu are nici un fel de legatura cu ceea ce vreau sa fac de acum in colo , si............. astept cu nerabdare sa intru in noul viitor ce ma va astepta....Imi voi da toata silinta sa ajut oamenii cat mai mult ,sa fiu satisfacuta de zambetul multumitor ce mi-l vor da la plecare.....
    Apropo? Stiti ceva de rezultatele admiterii de anul acesta la Fac. de asist. medicali? Nu am gasit nimic pe internet legat de rezultatele de la buget ?! Care a fost prima si ultima medie de la buget?

Va multumesc [/b]

2. .
    Initiat Moderator injectia este pe drumul cel bun Avatar injectia
    Data inscrierii
    19-08-07
    Loc
    Bucuresti
    Bine ai venit Gemma
    Nu intotdeauna vei primi un zambet multumitor chiar daca ti-ai facut treaba perfect.
    Dar atunci cand il primesti iti incarca bateriile pentru mult timp.

4. .
    Data inscrierii
    29-08-09
    multumesc draga mea pentru incurajare
    ....
    esti o dulce !
    daca vrei tinem legatura....

6. .
    Data inscrierii
    19-08-07
    Loc
    Bucuresti
    Sunt drag nu draga

8. .
    Data inscrierii
    29-08-09
    E ! Atunci iarta-ma ....
    Din cauza problemelor profesionale care din pacate nu mai sunt .....

10. .
    Data inscrierii
    19-08-07
    Loc
    Bucuresti
    Nu e nici o problema

12. .
    La primele mesaje kirisimo este pe drumul cel bun Avatar kirisimo
    Data inscrierii
    28-04-10
    Varsta
    25
    Buna tuturor!doresc in primul rand sa ofer scuze administratorului acestui forum pt ca am postat de cateva ori la rubrica nepotrivita(am inceput discutii unde trebuia decat sa zic salut)....asta pana acum cd am citit tot ce exista pe acest forum si am realizat ce si cum trebuie facut(cu un pic de intarziere ce-i drept). Iar ca sa nu sfarsesc prin a face acelasi lucru de pana acum,urez bafta tuturor celor care dau admiterea anul acesta la FMAM Carol Dvila Buc. ,dar si celor din alte centre si orase din tara!!!!....ne mai desparte doar o saptamana pana la obtinerea titlului de"student al FMAM" ....succes si sa ne auzim in curand cu bine!
    Feraru Magdalena i-a placut /a multumit.

14. .
    Ucenic timid i_gabriel este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    06-11-09
    Din pacate eu am aflat niste vesti cam proste de la Decanatul FMAM, unele specialitati practic vor fi ca si desfintate pentru ca nu sunt destui stundeti pentru a se ?nfin?a clasele. Printre aceste specializari se afla: Radiologie si Imagistica, Laborator Clinic si Audiologie si protezare auditiva. Este trist ca incep sa se piarda niste specializari care cred ca sunt inca utile :cry:

16. .
    Ucenic Moderator clari este pe drumul cel bun Avatar clari
    Data inscrierii
    12-03-10
    Loc
    Rm.Valcea
    ai perfecta dreptate i_gabriel :(
    insa multi nu se mai simt atrasi de meseria asta ,din pacate ....
    plus ca situatia instabila (ca sa nu zic altfel.......) in care ne aflam nu mai permite multora sa mai investeasca intr-o scoala ,in general.......
    e trist , dar este realitatea in care traim........
    nu putem decat sa fim (chiar si in momentele astea ) optimisti si sa speram in vremuri mai bune,sa vedem partea buna a lucrurilor si sa pretuim mai mult lucrurile marunte din viata noastra ,dar cel mai important sa pretuim sanatatea ...
    va astept in continuare , si pe tine si pe kirisimo ,cu vesti "proaspete" despre FMAM.......
    sa doresc multa bafta in continuare !!!

18. .
    Data inscrierii
    06-11-09
    Nu e problema ca nu se mai simt atarsi de meserie, problema este ca se indreapta catre meseriile b?noase cum ar fi Tehnica dentara, BFKT si asistent medical generalist. E nu am stiut ca nu se mai cauta meseriile mentionate mai sus si am ales asa optiunile mele de pe foaia de inscriere:

1. Radiologie si Imagistica
    2. Laborator Clinic
    3. Asistent Farmacie.
    4. Tehnica Dentara
    5. Asistent stomatologie
    6. BFKT
    7. Audiologie si protezare aduitiva

Dar cred ca o sa pic la Farmacie care nu-mi place deloc, deoarece Radiologia si Laboratorul Clinic nu cred ca se mai fac din cauza numarului mic de stundenti inscrisi.

20. .
    La primele mesaje anagaitan este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    19-09-07
    Poate ar fi bine sa afli sigur daca se desfiinteaza si daca da, sa incerci sa schimbi ordinea optiunilor...daca nu-ti place farmacia, pune-o pe ultimul loc. Eu personal as merge pe kineto...
    Bafta sa iasa asa cum doresti

22. .
    Data inscrierii
    06-11-09
    Din pacate am aflat dupa ce m-am inscris :cry: , dar inca nu se stie sigur. Eu sper sa cad ori pe Radiologie, ori laborator clinic.

24. .
    Data inscrierii
    28-04-10
    Varsta
    25
    Salutare tuturor!!!...cum vi s-a parut admiterea anul acesta la FMAM?Mie mi s-a parut usoara si accesibila pentru oricine...pacat ca au fost mai putini candidati decat locurile scoase la concurs;probabil in septembrie se va mai organiza o sesiune de admitere .Eu una st nerabdatoare sa vina 1 octombrie,sa pot intra cu adevarat in "lumea halatului alb"

26. .
    Data inscrierii
    06-11-09
    Din pacate eu am picat. Nu mi s-a parut deloc usoara, s-au dat chestii de detaliu. Adica: cu ce se articuleaza humerusul, cu ce se articuleaza femurul, intrebari in care iti cerea exact cantitatea de aer insipirata de om sau cate calorii contine 1 gram de proteine ceva de genul asta. Iar candidati au fost destui si au picat destui. la FMAM-Alte specializari au fost 150 pe 50 de locuri si am picat 120 de oameni, asa ca...

Eu mai incerc in toamna si daca nu intru, voi da la Fundeni la postliceala.

EDIT: La ce specializare ai intrat?

28. .
    Data inscrierii
    28-04-10
    Varsta
    25
    Imi pare rau i_gabriel ca ai picat.Eu nu stiu cum a fost la fmam-alte specializari.La mine(adica FMAM-Asistente Generale si Moase)au fost destul de usoare grilele...nu au fost atat de in detaliu...se poate ca la "Alte specializari"sa fi fost un pic mai greu....la noi de exemplu nu s-au dat muschii,sist.osos si glandele,dar in schimb s-a dat din notiuni de igina si patologie...oricum eu zic k dc se invata un pic mai mult si logic se poate intra usor la FMAM......dar oricum intervin mai multi factori in procesul invatarii fiecaruia dintre noi asa ca depinde de la caz la caz....oricum i_gabriel multa bafta la Fundeni;am auzit k este o postliceala foarte buna...in final conteaza sa ne facem fiecare treaba corect si cu profesionalism...restu sunt detalii...bafta tuturor!!!

30. .
    La primele mesaje MikaS este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    01-10-11
    Sper sa mai postati informatii!

32. .
    La primele mesaje MikaS este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    01-10-11
    Felicitari celor care au intrat la FAM sau la Postliceala si succes celor ce urmeaza sa dea examen!

34. .
    Ucenic Sef Eric este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    15-02-11
    Loc
    Râmnicu Vâlcea
    Varsta
    24
    MikaS tu unde esti ?:P

36. .
    La primele mesaje Feraru Magdalena este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    14-06-12
    Buna sunt noua pe aici, sper ca am postat unde trebuie Daca nu rog moderatorul sa mute comm-ul la topic-ul corect

Doesc sa ma incriu la Postliceala de Asistenta Medicala Bv ( Ori la LSN, ori la FEG ).
    Mi-am cumparat deja cateva manuale de Biologie de clasa a XI-a, si cateva carti de specialitate, insa doream sa va intreb daca aveti ceva teste...grile, ca sa imi pot forma o parere despre cum ar arata testul de admitere.
    La LSN sunt 60 locuri bugetate si vreau sa intru ;)
    Multumesc frumos ;)
    Magdalena

38. .
    La primele mesaje Deea Pan este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    20-06-12
    Buna! Imi spune si mie cineva va rog cand se fac inscrierile la posliceala sanitara anul acesta si ce acte sunt necesare.Va multumesc!

40. .
    La primele mesaje Deea Pan este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    20-06-12
    Se intra pe baza ex de bacalaureat sau se da admitere???

42. .
    Ucenic Sef Eric este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    15-02-11
    Loc
    Râmnicu Vâlcea
    Varsta
    24
    Se intra pe un dosar, sau pe un concurs. Pentru dosar ti se cer acte, probabil si diploma de bacalaureat daca dai la o scoala scoala, ci nu la o firma. Succes !

44. .
    La primele mesaje andrei este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    25-06-12
    buna seara,

Imi poate spune cineva in ce consta interviul care se sustine la inscriere la locurile cu taxa la postliceala Fudeni?

Merci

46. .
    La primele mesaje Madddie este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    22-07-12
    Buna tuturor! Sunt noua pe acest forum si sper ca am postat unde trebuia As dori sa stiu daca sunt grele grilele de admitere la FMAM-Carol Davila, specializarea Moase si care a fost ultima medie la buget anul trecut? Va multumesc!

48. .
    La primele mesaje Irina Badeanu este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    28-07-12
    Buna sper ca ma poate ajuta si pe mine cineva , in septembrie am examenil de admitere AMG si mi ar placea tare mult sa intru are cineva niste exemple de grile . MULT SUCCES TUTOR . MERSI .

50. .
    La primele mesaje Livia Matei este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    27-07-12
    Irina si eu dau admitere maine la AMG in Arad. M-ar interesa si pe mine niste exemple de grile .

52. .
    La primele mesaje Ariana este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    17-11-10
    Vreau mai multe detalii despre facultatea din Arad ! Livia, ma poti ajuta ?

54. .
+ Raspundeti subiectului

Tagurile acestui subiect

Bookmarks

Reguli de postare

• Nu puteti sa postati subiecte noi
  • Nu puteti sa postati mesaje
  • Nu puteti salva fisiere
  • Nu puteti modifica mesajele proprii

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18